Labeotropheus trewavasae Mphanga Rocks

Nový název : 

Labeotropheus chirangali ‚Mphanga Rocks‘

INFORMACE

MÍSTO VÝSKYTU

Tento druh obývá skalnatou oblast v hloubce 2 až 40 metrů. Labeotropheus trewavase se nachází v povrchových vodách do hloubky přibližně 40 metrů. Upřednostňuje skalnaté prostředí bez sedimentů, ale nachází se i v částech, kde jsou horniny pokryty sedimentem. Na těchto místech se L. trewavasae krmí ze svislých a spodních stran kamenů, neboť neobsahují řesy pokryté sedimentem.

LOKALITA

Mphanga Rocks

VELIKOST

Samec : 12 - 15 cm, samice : 10 - 12 cm.

POTRAVA

Býložravec, řasy. Technika získávání potravy je "škrábání". Jejich úzké tělo jim dovoluje proniknout do úzkých jeskyní a štěrbin, které jsou nepřístupné jiným býložravým cichlidám.

CHARAKTER CHOVÁNÍ

Labeotropheus trewavasae je teritoriální a vnitrodruhově agresivní.

ODCHOV

Celá inkubace jiker se odehrává v ústech samičky přibližně 3 až 4 týdny. Samec okamžitě po vytření samici opouští a tímto jeho rozmnožovací povinnosti končí. Během inkubace samice nepřijímá potravu. Jakmile potěr v ústech samice stráví celý žloutkový váček, začne ho vypouštět z úst ven.

AKVÁRIUM

Akvárium od 180 cm délky a 60 cm šířky. Poměr pohlaví ; jeden samec a více samic ( 1/2-5 ). Větší skupina by měla být chována v akváriu s minimální délkou 200 cm.

VHODNÉ DRUHY

Tropheops, Metriaclima, Cynotilapia, Chindongo.