Loading…

Labidochromis chisumulae Chiwi Rock

GPS : 12°2’19″S, 34°36’36″E

InformaceFotografie: Mark Thomas - Dansk Malawi Import
Video: Pete Barnes
Text: Tomáš Vrzal
Oblast: Chiwi Rock
GPS: 12°2'19"S, 34°36'36"E

Místo výskytu

Tento druh obývá skalnatou a přechodovou oblast v hloubce 3 až 25 metrů.

Lokalita

Populace : Chiwi Rocks (Malawi), Chizumulu Island (Malawi), Linganjala Reef (Malawi), Membe Island (Malawi), Mkanila Bay (Malawi), Same Bay (Malawi), Thumbi Point (Mosambik).

Velikost

Samec : 8 cm, samice : 6 cm.

Potrava

Hmyzožravec, který se živí larvami hmyzu, bezobratlými živočichy, malými korýši rodu Cypridopsis.

Charakter chování

Stejně jako většina druhů rodu Labidochromis, žije tento druh poněkud osamělý život. V jezeře nebylo pozorováno, že by byl Labidochromis chisumulae vnitrodruhově agrsivní a teritoriální. Labidochromis chisumulae je stále v pohybu za hledáním potravy a nikdy nezůstává dlouho na jednom místě. Tyto Mbuny jsou tolerovány všemi ostatními druhy cichlid v jejich teritoriích. Třecí rituál probíhá kdekoli v jeho přirozeném prostředí. Samci i samice jsou bílého zbarvení. Jedná se o velmi klidný druh, který by měl být chován s druhy podobné povahy. V době rozmnožování může být tento druh v akváriu teritoriální.

Odchov

Celá inkubace jiker se odehrává v ústech samičky přibližně 3 až 4 týdny. Samec okamžitě po vytření samici opouští a tímto jeho rozmnožovací povinnosti končí. Během inkubace samice nepřijímá potravu. Jakmile potěr v ústech samice stráví celý žloutkový váček, začne ho vypouštět z úst ven.

Akvárium

Akvárium od 300 litrů s minimální délkou 120 cm a 50 cm šířky. Poměr pohlaví ; jeden samec a více samic (1/3-4), skupin (3/6 a víc).

Vhodné druhy

Aulonocara jacobfreibergi, Aulonocara stuartgranti, Aulonocara baenschi, Aulonocara hueseri, Aulonocara maylandi, Sciaenochromis fryeri, Otopharnyx Lithobates, Copadichromis, Placidochromis, Labidochromis perlmutt, některé mbuny.

IUCN - RED LIST

Tento druh je klasifikován podle IUCN (Mezinárodní svaz ochrany přírody) jako ohrožený.